واقعیتِ سوسک زده ...

و پرنده‌ای در من از جَوِ زمین خارج می‌شود ...

واقعیتِ سوسک زده ...

و پرنده‌ای در من از جَوِ زمین خارج می‌شود ...

۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۲۸خرداد

بسم الله 

سالهای زیادی بر ما اهالی زمین گذشته آقا. بی تو . ما از کوچه های مدینه بی تو شدیم ، ما از فرق شکافته ی کوفه بی تو شدیم . از کربلای حسین بی تو شدیم . سالهای زیادی بر ما اهالی زمین گذشته آقا و ما دلمان امام می خواهد . ما دلمان می خواهد نمازهایمان را پشت سر امامان اقامه کنیم. ما دلمان می خواهد غلط که می کنیم برویم جلوی اماممان گردن کج کنیم ، او پدرانه نگاهمان کند ، دست بکشد روی سرمان و برایمان دعا کند . ما دلمان امام می خواهد تا برویم مدینه النبی ، بقیع را در صحن قاسم بن الحسن زار زار گریه کنیم .ما دلمان امام می خواهد تا اشهد ان علی ولی الله هایمان تمام مناره های مساجد دنیا را بلند ، بلند، بلند پر کند . ما دلمان اماممان را می خواهد آقا، ما دلمان تنگ است ...

*این متن دیشب است ، وقت نوشتنتش نشد ولی ...

۲۵خرداد

بسم الله 

هر صبح که از خواب بیدار می شوم قبل از هر کاری گل هایم را آب می دهم، حتی اگر حوصله نداشته باشم، حتی اگر دیرم شده باشد ، می گویم موجود زنده است ، جان دارد ، جانش هم فعلا خدا سپرده به من مسئولیتش با من است.گل ناز یخی ام هیچ حالش خوب نبود ، هی می دیدم برگهایش زرد می شوند ، ساقه اش می خشکد ، از زیبایی و طراوتش هیچ نمانده بود . امروز دیگر گفتم بیایم خاکش را عوض کنم ، ببینم مشکلش چیست . گلدان را که برعکس گرفتم تا گل را دربیاورم ، چی دیدم . خاک نبود که همه اش کاه بود . غیر از لایه ی اول که قابل دیدن بود کل گلدان کاه بود . فروشنده وقتی بهش گفته بودم گلدان گل را عوض کند تا من بروم جایی و برگردم به جای خاک گلدان را با کاه پر کرده بود ! گل بیچاره ریشه هایش به خاک نرسیده بودند که جان بگیرد ، هر روز پژمرده تر شده بود . 

نمی دانم واقعا چه باید بگویم . یعنی با خاک ، سر خاک هم حقه بازی . لامصب خاک است برو این زمین خدا را ، خاک جمع کن . مال و زندگیت را به خاطر خاک حرام می کنی ؟!

۱۴خرداد

بسم الله 

امام رحمه الله اگر زنده بودند از نظر جماعت اعتدال گرا الان تندرو به حساب می آمدند !!!  وصیت نامه ی ایشان را بیاورید با هم مرور کنیم .

والااا ...


۰۷خرداد

بسم الله الرحمن الرحیم 

از آن بالا بالاها که افتادیم پائین جهت هایمان را گم کردیم ، مختصاتمان تغییر کرد .مرکز و حاشیه را قاطی کردیم . ما دنبال دنیا و آدم های دنیا دویدیم و اینطوری بود که نماز و نیازمان هربار رو به قبله ای اقامه می شد که قبله ی تو نبود، سمت تو نبود . ما دینمان را به لبخند دیگران از ترس دیگران می فروختیم و اندکی دنیا طلب می کردیم . و دنیا چون سرابی دور مدام از دستان ما می گریخت و بر ما می خندید . ما گیج می شدیم و بیشتر دنبال دنیا می دویدیم و باز گیج تر می شدیم .

تو هر بار این ماه بر ما ظهور میکنی و مختصات واقعی دنیا را یادمان می آوری و مشرق و مغربهای مجازی را ، قبله های دروغین را برایمان پس می زنی . تو سمت واقعی حیات را نشانمان می دهی و دستانمان را محکم می گیری و از هر چه گیجی نجاتمان می دهی پس 

"اللهمّ قَرّبْنی فیهِ الی مَرْضاتِکَ و جَنّبْنی فیهِ من سَخَطِکَ و نَقماتِکَ و وفّقْنی فیهِ لقراءةِ آیاتِکَ برحْمَتِکَ یا أرْحَمَ‌ الرّاحِمین"

۰۶خرداد

بسم الله الرحمن الرحیم 

« از آن بالا بالا ها افتادیم پائین »* ، فاصله مان بعید شد ، حجاب پشت حجاب . ما انسان بودیم ، اهل انس و حالا غریب افتاده بودیم روی زمین . رهایمان نکردی ولی نسل اندر نسل پیامبری در گوشمان و مرسلی در قلبمان تو را با ما زمزمه می کرد . ما ولی ممکن الخطا بودیم ، گاهی گوشمان بدهکار نبود ، گاهی چشممان ، گاهی قلبمان . ما ممکن الخطا بودیم و این یعنی ممکن بود فاصله مان را با تو بیشتر کنیم و بر حجابها بیفزائیم و در تاریکی پس از حجابها فرو برویم . 

تو ولی نور بودی ، هستی و قریب بودی و هستی ، پس سالی یک بار ، فاصله مان را کم کردی و حجاب هایمان را کنار زدی و صدایمان کردی و مهمانمان کردی و ما ناگهان صدایت را شنیدیم و این صدا آن بالا بالاها را یادمان آورد و ما دلمان برایت تنگ شد . پس آمدیم . دل شکسته ، پشیمان ، بغض در گلو شکسته با چشمانی اشکبار ، گردنمان را کج کردیم و طبق طبق سیاهی مان را آوردیم تا در نور تو بشوریمشان پس وَ هَب لی جُرمی فیهِ یا اِلهَ العالَمین وَاعفُ عَنّی یا عافِیاً عَنِ المُجرِمین...**


* فاطمه شهیدی / خدا خانه دارد 
**دعای روز اول ماه مبارک 

۰۵خرداد

بسم الله 

«وقتی آدم خوابش نمی برد، افکاری که به ذهنش می آید کمی عجیب است. ذهنت در میان تاریکی پرسه می زند، مدام، یکی پس از دیگری، نتیجه گیری های خیالی می کند، گویی شیر یا خط می کند. ناگهان بعد از آن شب فهمیدم گاهی در طول مسیر در لحظه های نامشخصی بزرگ شده ام .»

| خداحافظ تسوگومی، بنانا یوشیموتو |

۰۲خرداد

بسم الله 

امروز دقیقا با کدام یک از آرمان های امام و انقلاب تجدید پیمان داشتید؟!