واقعیتِ سوسک زده ...

واقعیتِ سوسک زده ...

مصافحه با رنج ، صبوری بی پایان بر حق ، علی ...

پنجشنبه, ۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۱:۱۷ ب.ظ

بسم الله 

...

« فقط همین نبود که میان بیابان بایستد ، رفتگان را بخواند که برگردند و صبر کند تا ماندگان برسند. فقط همین نبود که منبری از جهاز شتران بسازد و بالا رود، صدایش کند و دستش را بالا بگیرد ، فقط گفتن جمله ی کوتاه علی مولاست نبود. کار اصلا اینقدرها ساده نبود. فصل اتمام نعمت، فصل بلوغ رسالت ، فصل سختی بود.

بیعت با علی علیه السلام مصافحه ای ساده نبود. مصافحه با همه ی رنج هایی بود برای ایستادن پشت سر این واژه ی سه حرفی باید کشید. ایستادن پشت سر واژه ای سه حرفی که در حق سخت گیر بود. این روزها ولی همه چیز آسان شده است. این روزها علی مولاست تکیه کلامی معمولی و راحت است.

اگر راحت می شود به همه ی تیرک های توی بزرگراه تراکت سال امیرالمونین را زد و روی تابلوهای تبلیغاتی با انواع خط ها نوشت علی، اگر خیلی راحت و زیاد و پشت سر هم می شود این کلمه را تکرار کرد و تکرار، حتما جایی از راه را اشتباه آمده ایم. شاید فقط با اسم یا خط بی جان مصافححه کرده ایم و گرنه با او ؟! کار حتما سخت بود ، صبوری بی پایان بر حق، تاب آوردن عتاب هایش حتما سخت بود. 

آن مرد ناشناس که دیروز کوزه ی آب زنی را آورد، صورتش را روی آتش تنور گرفته بچش ! این عذاب کسی است که از حال بیوه زنان و یتیمان غافل شده. آن مرد ناشناس سر بر دیوار نیمه خرابی در دل شب می گرید: اه از این ره توشه ی کم، اه از راه دراز و ما بی آنکه بشناسیمش همین نزدیکی ها جایی نشسته ایم و تمرین می کنیم که با نامش شعر بگوییم، هط بنویسیم، آواز بخوانیم و حتی دم بگیریم و از خود بیخود شویم .

عجیب است ! مرد هنوز هم مرد ناشناس است .»

فاطمه شهیدی | خدا خانه دارد

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۶/۰۸

نظرات  (۱)

۰۲ مهر ۹۷ ، ۰۰:۰۳ ...:: بخاری ::...
+

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">